Slavíme 100 let

V roce 2018 oslaví naše země významné výročí. Neopakovatelné a první svého druhu. Uplyne 100 let od vzniku samostatného Československa. 28. října 1918 se začala psát nová kapitola našich dějin. Dějin, ve kterých byl náš stát svědkem, nebo přímým účastníkem mnoha klíčových historických událostí.

Je toho mnoho, čím si musela naše krásná země za uplynulé století projít a jaké osudy si museli prožít její občané. Jsme jejich potomky a pojďme si společně připomenout několika generační, stoletou historii české státnosti ve Středočeském kraji. Kraj v srdci České republiky skrývá mnoho zajímavého a jedinečného.

S každou významnou historickou změnou ve Středočeském kraji jsou spojeni konkrétní lidé, události nebo významná místa. Tento projekt přináší přehled těch nejzajímavějších v přehledu 10 dekád od roku 1918 až 2018.

Projekt 100 let české státnosti ve Středočeském kraji Vám exkluzivně přináší postupně obsah připravované publikace, která vyjde v říjnu 2018 k výročí založení našeho státu z pohledu Středočeského kraje. Dále pak doprovodný on-line obsah, ve kterém naleznete přehled toho nejzajímavějšího, co se děje a bude dít u příležitosti oslav výročí v našem kraji.

Součástí tohoto webového portálu budou kalendář akcí, zajímavosti, reportáže, odkazy či pozvánky na nejzajímavější místa, která můžete navštívit.

Pojďme společně oslavit našich 100 let!